Vstanou noví poplatníci i poslanci

0
153

Košičtí daňoví poplatníci zažili koncem roku 2019 nepříjemný vánoční dárek. Košičtí poslanci jim totiž odhlasovali zvýšené místní poplatky a daně z nemovitosti tak, že svojí výší dosahují přední místo na Slovensku.

Později je také korigovali pro určité skupiny obyvatelstva, ale ze zvýšené úrovně poplatků už neslevili. No a košický daňový poplatník pokud nechce, aby mu na dveře zaklepal exekutor omezuje během roku mnohé své nevyhnutelné výdaje tak, aby svou povinnost ohledně placení místních poplatků a daní z nemovitostí beze zbytku splnil.

V minulosti daňoví poplatníci vedle daňových výměrů dostávali i několik vyplněných šekových poukázek tak, že si mohli svou povinnost rozložit podle svých možností během celého roku. S novými povinnostmi se tyto přílohy daňových výměrů již ztratily a nadávající daňoví poplatníci pobíhají na poštu jednou pro poštovní poukázky a podruhé s vyplněnými stojí ve frontách ke splnění své povinnosti s úhradou poštovních poukázek.

Pro některé daňové poplatníky by nebylo na škodu připojit vyplněnou poštovní poukázku is celoroční poplatkovou povinností. Nemusí pak každý pobíhat na Magistrát města Košice, ale šeky zaplatit na poště ve svém okolí.

Na webové stránce města Košice se můžeme seznámit is usnesením číslo 325 schváleném na XI. zasedání městského zastupitelstva v Košicích ze dne 12. – 13. prosince 2019 pod názvem \“Změny VZN města Košice č.j. 132 o místních daních „ .

No a pro ty občany, které zajímá kdo jim připravil tento vánoční dárek, který se již opakuje do dnešních dnů připojuji fotokopii z hlasování košických poslanců o tomto bodě.

Na závěr tohoto roku můžeme připravit pro změnu Mikulášský dárek pro tyto poslance i my občané jako voliči v letošních společných regionálních i komunálních volbách a vyjádřit podporu novým poslancům v naději, že budou šetřit více peněženky svých voličů daňových poplatníků než tito dožívající poslanci, z nichž mnozí svou univerzálností

sahají i do regionální úrovně.

Předchozí článekDo penze po 40 odpracovaných letech? Má to háček
Další článekBezcílný život není vlastně žádný život